v

Kromě klasických pražských památek nabízí české hlavní město řadu zajímavých atrakcí, které potěší děti i dospělé.

Tady je náš seznam 12 nejlepších atrakcí v Praze.

1. Muzeum piva

Oblíbenou atrakcí zejména pro mladé lidi je České muzeum piva v centru Prahy. Ačkoli se nejedná o muzeum v tradičním slova smyslu, nabízí návštěvníkům pohled na zvláštní vztah České republiky k ležáckému pivu. Kromě toho, že se návštěvníci dozvědí o výrobě piva a více než tisícileté historii pivovarnictví v zemi, mají také možnost ochutnat různá česká piva. Jedním z vrcholů je plnění a etiketování vlastní lahve.

2. Plavba lodí po Vltavě

Plavba lodí po Vltavě je jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Praze. Během plavby můžete velmi uvolněně proplout kolem mnoha památek ve městě a obdivovat je ze zcela jiné perspektivy. Zejména rodiny s dětmi si tak vychutnají zajímavosti města bez jakéhokoli stresu. Ideální způsob, jak na sebe nechat působit kouzlo Prahy.

3. Prohlídka města

Během prohlídky Prahy si můžete zlaté město prohlédnout zcela pohodlně. K dispozici jsou různé prohlídkové trasy: ať už se projedete historickou tramvají, autobusem s možností nasednout a vystoupit nebo klasickým panoramatickým autobusem, prohlídka vás zavede k nejoblíbenějším pražským památkám.

4. prohlídka Prahy: "Všichni, kdo mají rádi Prahu, si mohou prohlédnout její pamětihodnosti. Pražská radniční věž

Jednou z nejnavštěvovanějších památek v Praze je gotická radniční věž. Ze 70 metrů vysoké věže Staroměstské radnice je nádherný výhled na Nové Město pražské.

Na jižní straně věže se nachází také proslulý orloj, který svou podívanou láká každou celou hodinu lidi z celého světa. Přestože od podívané na 12 apoštolů, kteří obcházejí, nelze očekávat příliš mnoho, je orloj se svými postavami oblíbeným místem pro fotografování.

5. září 2018. Lanovka na Petřín

Na 318 metrů vysokém Petříně najdou návštěvníci několik atrakcí. Kromě jedinečného výhledu na Prahu je to 61 metrů vysoká Petřínská rozhledna, která je postavena po vzoru Eiffelovy věže v Paříži, středověký kostel svatého Vavřince a krásné zahrady.

Zážitkem je i samotný výstup na kopec, na který se dostanete buď pěšky, nebo lanovkou.

6. Petřín - to je místo, kde se můžete vydat na výlet. Žižkovská televizní věž

Žižkovská televizní věž, která se hrdě tyčí ze stejnojmenné městské části, je přístupná veřejnosti. Se svou výškou 216 metrů patří k nejvyšším budovám ve městě, a tím i k oblíbeným vyhlídkovým místům v Praze. Kromě jedinečného panoramatu z vyhlídkové plošiny ve výšce 95 metrů se zde nachází také restaurace ve výšce 63 metrů.

7. Výhled na Prahu z vyhlídkové plošiny ve výšce 95 metrů. Zoo Praha

Pražská zoo je s rozlohou 58 hektarů největší zoologickou zahradou v České republice. Je domovem více než 650 druhů zvířat, včetně ohrožených druhů.

Zoo se nachází v idylické oblasti trojské čtvrti, kterou protínají potoky a vodní cesty. To významně přispívá k tomu, že pražská zoo patří k nejkrásnějším zvířecím parkům na světě. Za vidění stojí zejména Indonéská džungle, Africký dům a Údolí slonů.

8. Zvířecí park v Praze. Pivní kolo

Neobvyklou pražskou atrakcí, která nadchne zejména mladé lidi, je Pivní kolo. Při této okružní jízdě projíždíte společně s přáteli městem na Beer Bike, který má obvykle kapacitu 15 osob. Zatímco průvodce a řidič provádí skupinu po pražských památkách, vy sami si můžete vychutnat proslulé české pivo a zároveň si prohlédnout Prahu.

9. září 2018 v 18:00 hod. Noční život

Noční život v Praze je z nějakého důvodu považován za legendární. Rozmanitá a bujará pražská barová a klubová scéna láká do města každoročně nespočet turistů. Ať už se jedná o vzrušující večírky, rozlučky se svobodou, pub crawls nebo příjemný večer v pivní zahrádce, hlavní město večírků splní každé přání týkající se nočního života. Obzvláště oblíbené jsou kluby a bary na Starém Městě pražském.

10. výročí založení Prahy. Koncerty vážné hudby

Po dlouhou dobu byla Praha považována za centrum klasické hudby. A i dnes jsou koncerty vážné hudby jednou z nejoblíbenějších pražských atrakcí. O popularitu klasické hudby se v Praze zasloužil nejen český národní skladatel Smetana, kterého proslavila hra "Vltava", ale také premiéry Mozartových oper Don Giovanni a Figaro. Několik koncertních sálů, kostelů, paláců, operních domů a divadel nabízí koncerty klasické hudby v úchvatném prostředí.

11. ročník soutěže o nejlepšího hudebního interpreta v Praze. Plavba na večeři

Na plavbě na večeři můžete nejen obdivovat pražské památky z vody, ale zároveň si vychutnat kulinářské speciality. Plavba se obvykle koná ve večerních hodinách a nabízí nádherné panorama osvětlených památek. Romantické prostředí je doprovázeno uklidňujícími zvuky. Ne nadarmo je večeře při plavbě lodí považována za zlatý hřeb každého výletu do Prahy.

12. Výletní plavba po Praze. Aquapalace Praha

Aquapalace Praha je největší krytý vodní park ve střední Evropě. Sportovně-rekreační areál je jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Praze nejen pro děti, ale na akci, zábavu a relaxaci se mohou těšit i dospělí. Zatímco ti nejmenší dovádějí na dětském vodním hřišti s vrakem pirátské lodi, dospělým se nabízí ryzí relaxace v saunovém světě a vířivkách.

Atrakce, jako jsou turbo skluzavky a vesmírný bowl, naopak poskytují adrenalinové zážitky. Díky tomu, že je aquapark krytý, je skvělou atrakcí i v době, kdy venku prší.

V tomto seznamu najdete další atrakce a aktivity v Praze za deštivého počasí: (odkaz na mapu)

Praha v dešti

(odkaz na mapu)

Zdroje: https://praguetouristinformation.com/en/sightseeing/attractions , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář