v

Praha, hlavní město České republiky, je jako stvořená pro gotické věže, renesanční architekturu a opojné pivo, které je pravděpodobně nejlepší na světě. Ať už se do Prahy vydáte v kterémkoli měsíci, čeká na vás spousta zajímavých aktivit, ale tady je nejlepší doba, kdy ji navštívit.

Poznámka redakce: Během COVID-19 platí omezení cestování a otevírací doba se může lišit. Před plánováním cesty si ověřte aktuální pokyny v Praze a vždy se řiďte místními zdravotními doporučeními.

V hlavní sezóně: Hlavní sezóna v Praze obecně znamená období od dubna do června (plus vánoční a novoroční svátky), ale počet návštěvníků stoupá i v červenci a srpnu, kdy jsou teploty nejteplejší. Ale pozor: i v létě může být počasí v Praze vrtkavé, bouřky a ochlazení jsou na denním pořádku.

Od dubna se opět otevírají všechny památky, které během zimních měsíců ztratily svou tvář, a v době, kdy v květnu začíná festival Pražské jaro, je již vše v provozu a mnohé z nejlepších hotelů jsou plně obsazeny.

Jaro v České republice trvá od poloviny března do poloviny června a v této době Praha ožívá nejlepšími akcemi, včetně Prague Food Festivalu a tolik ceněného Českého pivního festivalu.

Sezóna ramen: Září a říjen

Září a říjen jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Prahy - přibalte si však lehkou bundu a malý deštník, abyste se připravili na občasnou dešťovou přeháňku. V této době začínají davy lidí řídnout, školní výlety náhle končí a části měst se pomalu vracejí do rukou místních obyvatel.

S kratšími dny se zkracuje otevírací doba muzeí a koncerty jsou méně časté, ale téměř vše zůstává otevřené. V mnoha nejlepších restauracích - v těch, kde je obvykle nutná rezervace - je najednou volno.

Je to také skvělá doba na ochutnání místní pochoutky, burčaku. Přibližně tři týdny v roce, od konce září do poloviny října, můžete v obchodech, pouličních stáncích a vinárnách, jako je Cellarius, narazit na prodej tohoto tradičního "mladého vína". Čerstvě extrahované víno v rané fázi kvašení je sladké víno, které stojí za ochutnání, pokud jste ve městě.

Mimo sezónu: Kromě Vánoc a Nového roku, kdy Praha zažívá poslední výpadek a ubytování se obvykle opět zaplní, mohou ceny hotelů mimo sezónu klesnout o 30 až 40 %. Ušetřené peníze za lůžko využijte k nákupu teplého kabátu, čepice a rukavic, abyste zahnali zimní teploty pod bodem mrazu. Budete také potřebovat obuv, která zvládne sníh a led.

Několik památek v tomto období hibernuje: Zámek Troja je od listopadu do března zavřený a Muzeum městské hromadné dopravy na prosinec zavírá své brány. Plavby po řece se na zimu uzavírají. Také veslice a šlapadla, která jsou k dispozici na Slovanském ostrově, jsou zabalena. Dokonce i Jelení příkop a Královská zahrada na Pražském hradě se pro veřejnost zavírají.

Leden

Dny jsou krátké - v polovině ledna zapadá slunce kolem půl páté odpoledne - ale ceny ubytování po Novém roce jsou nejlevnější, jaké najdete, což je ideální pro romantický pobyt v útulném hotelu s otevřeným krbem.
Klíčové události:

Únor

Mrazy mohou být v únoru kruté, teploty klesají pod -10 °C, proto se dobře zabalte. Ale Praze to na sněhu moc sluší.
Klíčové události: Masopust

Březen

První pupeny jara začínají zelenat pražské parky a zahrady a velikonoční svátky přinášejí velikonoční trhy, ručně malovaná velikonoční vajíčka a první letošní příliv turistů.
Klíčové akce: Svatomatojánský jarmark; Velikonoční pondělí; Jeden svět; Febiofest

Duben

Počasí se mění z třeskutého na slunečné. Koncem měsíce jsou chodníky a náměstí pokryty stolky venkovních kaváren a začíná vrchol turistické sezóny.
Klíčové události: Pálení čarodějnic

Květen

Květen je nejrušnějším a nejkrásnějším měsícem Prahy, stromy a zahrady jsou v plném květu a koná se řada významných festivalů. Ubytování si rezervujte s dostatečným předstihem a počítejte s tím, že zaplatíte nejvyšší cenu.
Klíčové akce: České pivní slavnosti; Svátek práce; Pražské jaro; Prague Food Festival; Khamoro

Červen

Červen, který je jakýmsi mezisezóním, slibuje skvělé počasí pro pivní zahrádky a plavby po řece bez davů květnových festivalů a hord studentů, které se do města sjíždějí v červenci a srpnu.

Klíčové akce: Prague Fringe Festival; Tanec Praha

Červenec

Praha se v létě topí, takže si s sebou zabalte lehké oblečení a vyberte si ubytování s klimatizací.
Klíčové akce:

Září

S blížícím se zářím se horké a vlhké letní počasí zmírňuje a hordy turistů, studentů a školních skupin se ztenčují, takže tento měsíc je skvělým měsícem k návštěvě.
Klíčové události: Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha

Říjen

Podzim je v Praze jedním z nejpříjemnějších období roku - davy turistů začínají slábnout, je stále příjemně teplo a festival Struny podzimu je méně frenetický než Pražské jaro.

Klíčové akce: Festival spisovatelů Praha; Struny podzimu

Listopad

V listopadu se začíná ochlazovat, stejně jako se do jara uzavírají sezónní památky. Lidí je tu sice méně, ale mohou tu být nádherné světlé dny a uvolněné ulice bez turistů.

Prosinec

Může být chladno a tma, ale hřejivá sklenka svařáku vás naladí na vánoční trhy a novoroční oslavy ve městě. Počítejte s cenami hotelů v hlavní sezóně.
Klíčové události: Vánoce-Nový rok

Mohlo by se vám také líbit:
10 nejlepších věcí, které lze v Praze dělat zdarma
6 nejlepších jednodenních výletů z Prahy
Jak prozkoumat Prahu s dětmi

Zdroje: https://www.lonelyplanet.com/articles/best-time-prague , Unsplash.com

0 Komentářů

Napište komentář