v

Pátrali jste po možnosti navštívit Česko a začali jste uvažovat o rezervaci zájezdů do Prahy? Jste zahlceni stovkami možností? Dobře, jsme tu, abychom vám pomohli vybrat si z těch nejlepších a nejzásadnějších pražských prohlídek!

Ať už navštívíte Prahu na víkend, nebo jste ve městě na měsíc, ve městě 100 věží je téměř nekonečné množství věcí, které můžete během svého pobytu vidět a dělat. S takovým množstvím historie a kultury, které můžete poznat a zažít (a s takovým množstvím lahodného piva, které můžete vypít), se nikdy nebudete nudit, pokud to děláte správně!

Ale jak to všechno stihnete obsáhnout? Samozřejmou možností by bylo vydat se na některý z pražských zájezdů a poznat město s pomocí znalých místních obyvatel.

Osobně jsme se při cestování vyhýbali skupinovým zájezdům. Vždy jsme dávali přednost poznávání nového města nebo země pomalu a na vlastní pěst. Málokdo z cestovatelů však má čas a luxus na super pomalou cestu, a právě v tomto případě se může velmi hodit správný zájezd nebo dva zájezdy do Prahy.

V Praze je ovšem tolik zájezdů, že je těžké poznat, které stojí za to absolvovat. Abychom vám pomohli, vybrali jsme pro vás několik doporučení těch nejlepších pražských prohlídek, které můžete najít.

Praha je naší domovskou základnou už téměř 3 roky, a tak se považujeme za poměrně dobře zorientované ve městě. Napsali jsme mnoho tisíc slov, která pomáhají lidem prozkoumat město, které jsme si zamilovali, a v tomto článku vám chceme pomoci vybrat ty nejlepší prohlídky v Praze, které vám pomohou poznat část města, která vás nejvíce zajímá.

Jednou z hlavních turistických atrakcí města je Pražský hrad, který by si měl prohlédnout každý návštěvník. S tím, že je to také jedna z nejnavštěvovanějších oblastí města. Obsáhnout vše, co Pražský hrad představuje, na vlastní pěst může být docela zdrcující - proto je užitečné mít průvodce, který vás provede.

S touto prohlídkou Pražského hradu získáte individuální zážitek v malé skupině s místním průvodcem a přístup ke skrytým klenotům Hradu, o kterých běžný turista ani neví.

Během této tříhodinové pěší prohlídky Prahy uvidíte katedrálu svatého Víta v celé její gotické kráse (a navíc hrobky svatého Václava, Karla IV. a svatého Jana Nepomuckého), Starý královský palác, baziliku svatého Jiří a Zlatou uličku. U každého místa, které během prohlídky navštívíte, vám odborný průvodce povypráví příběhy z dob minulých - například o pražské defenestraci nebo o tom, kdo bydlel v chalupách podél Zlaté uličky.

Se vstupenkou na tuto prohlídku získáte jízdenku na pražskou MHD, vstup na Hrad, komentář anglicky mluvícího průvodce a možnost přeskočit frontu - což je obzvlášť užitečné, pokud se chystáte v letních měsících! Pokud hledáte jedinečný a hluboký zážitek z Pražského hradu, je to pro vás ta nejlepší pěší prohlídka Prahy.

Pro ty z vás, kteří mají rádi v životě trochu magie duchařských příběhů, máme ideální prohlídku Prahy.

Tato 90minutová pěší prohlídka vás pod rouškou tmy provede krásnou a zároveň tajemnou pražskou čtvrtí Staré Město, zatímco vám průvodce bude vyprávět četné mýty a legendy o městě.

Dozvíte se vše od legendy o kostlivci na Staroměstském orloji na Staroměstském náměstí až po důvody utopení nepoctivého obchodníka v dávných dobách. Kdo ví - možná se dokonce setkáte tváří v tvář s bezhlavými strašidly a zakrváceným pohlavárovým mečem!

Pokud patříte k těm, kteří během svého výletu hledají trochu mrazení v kostech, podívejte se na tuto alternativní pěší prohlídku Prahy.

Pokud chcete poznat úplně jinou stránku pulzujícího města, podívejte se do podzemí a objednejte si tuto prohlídku Prahy a poznejte středověkou síť tunelů a kobek, které existují pod Starým Městem pražským.

Tato hodinová pěší prohlídka pražského podzemí vás zavede zpět v čase a ukáže vám skryté místnosti, tajné sklepy a klikaté tunely, které se pravidelně používaly již ve 12. století. Představte si, jak asi žili obyvatelé tohoto podzemního města, a navštivte žalář, kde si prohlédnete ukázky mučení a poprav.

Se vstupem na tuto prohlídku získáte odborný výklad průvodce v angličtině a také vstupné do podzemního systému.

Pro všechny milovníky válečné historie tato prohlídka ukojí vaši touhu po vědomostech o tom, jak žili obyvatelé Prahy za druhé světové války pod nacistickou nadvládou. Tato dvouhodinová prohlídka Prahy vás provede po celém Starém Městě - a dokonce i pod ním.

Uvidíte ulice a památníky, které připomínají nejvýznamnější události, k nimž zde v Praze během války došlo, a dokonce budete moci porovnat tato místa s archivními fotografiemi, které vám přinese ukázat váš průvodce. Váš průvodce vás provede starou židovskou čtvrtí a ukáže vám poslední úkryt pražského odboje v podzemních chodbách pod Starým Městem.

Připravte se na návštěvu míst, která představují nejtemnější dny Prahy pod Hitlerovou vládou, poznejte příběh atentátu na Reinharda Heydricha - nacistického "řezníka Prahy" - a pocítíte sílu nacistické propagandy během okupace.

Se vstupem na tuto prohlídku získáte odborný výklad průvodce v angličtině a také vstupné do tajného ústředí.

Pokud se alespoň trochu orientujete v české kultuře, víte, že Praha je proslulá svým pivem! Jistě, pivo můžete pít celý den - ale při této Pražské prohlídce Muzea piva se seznámíte s historií a technikou vaření piva a budete mít také možnost stáčet si vlastní pivo do lahví. Tato prohlídka s vlastním průvodcem, jejíž součástí jsou i brožury ve vámi zvoleném jazyce, vás provede historií od "zlatého věku" českého pivovarnictví až po současnost.

Získejte přehled o světové historii piva a poté se ponořte přímo do zákulisí českého piva s modely pivovarů a sladoven. Během prohlídky se dozvíte, jak se pivo skladovalo před vynálezem chlazení, a navštívíte sklepy ze 13. století. Poté ochutnáte 4 různá česká piva ve 2 výstavních pivnicích a následně se vydáte do stáčírny, kde si pomocí zařízení pivovaru stáhnete vlastní české pivo. Před odchodem si vytvoříte vlastní etiketu a můžete vyrazit se svým jedinečným suvenýrem!

Vstupné na tuto prohlídku zahrnuje vstup do muzea, 4 vzorky a vlastní láhev piva. Tuto prohlídku Prahy si určitě nenecháte ujít!

Tato 3hodinová pěší prohlídka Prahy je určena pro ty z vás, kteří se chtějí vejít do hodně krátkého času.

Pokud začnete na Staroměstském náměstí přímo pod orlojem, získáte přehled o historii pražských čtvrtí Staré Město a Nové Město. Pak vás čeká zážitek, na který nikdy nezapomenete: vydejte se na vrchol věže s orlojem, odkud se vám naskytne nádherný panoramatický výhled na město, zatímco vám váš odborný průvodce bude vyprávět o památkách, které si prohlížíte. Nezapomeňte si při této příležitosti fotoaparát!

Po vychutnání výhledu vás průvodce provede Starým a Novým Městem, kde uvidíte historické památky a monumenty i staré obytné prostory významných osobností, jako byli Mozart, Einstein a Karel IV. a zároveň se seznámíte s historií Prahy od 9. do 20. století.

Se vstupem na tuto prohlídku získáte 3 hodiny odborného výkladu průvodce a navíc vstup do orloje.

Tato 90minutová pěší prohlídka Prahy je určena pro ty, kteří chtějí poodhalit povrch historie města se zaměřením na židovskou komunitu.

Navštívíte památky, jako je orloj na Staroměstském náměstí, Prašná brána, Obecní dům a kostel svatého Mikuláše, a poté se vydáte do židovského ghetta. Zde se seznámíte s židovskými tradicemi a historií, s životem a dílem Franze Kafky a vyslechnete si příběh Golema, legendárního monstra rabína Loewa.

Uvidíte také významná díla židovské historie, jako je nejstarší synagoga v Evropě, Starý židovský hřbitov a židovská radnice. Jen poznámka: vstup do židovské čtvrti NENÍ zahrnut ve vstupném na tuto prohlídku.

Váš odborný průvodce vám přiblíží, jak skutečně vypadal život židovské komunity v průběhu pohnuté historie města. Pokud vás zaujalo, co se na této prohlídce dozvíte, pak byste se mohli podívat i na další prohlídku z tohoto seznamu!

Těm z vás, kteří se chtějí dozvědět ještě více o židovské historii v Praze, tato prohlídka uspokojí touhu po dalších znalostech. Tato 2,5hodinová prohlídka Prahy začíná před Rudolfinem a poté vás zavede na Josefov, do pražské židovské čtvrti.

Na této prohlídce si vyslechnete zevrubné vyprávění o židovské komunitě a jejích nejznámějších členech, spolu s několika osobními příběhy vašeho průvodce. Navštívíte židovský hřbitov a podíváte se i do jedné ze synagog, než skončíte ve Španělské synagoze, která je postavena na místě jedné z nejstarších židovských modliteben v Praze, tzv. staré šuly."

Vstupné na tuto prohlídku zahrnuje vstupné do synagog a na židovský hřbitov, takže jakmile se vydáte na prohlídku, můžete si odpočinout a nechat průvodce, aby se postaral o vše ostatní - a vy tak můžete nasát všechny vědomosti, které se vám naskytnou!

Pokud hledáte skutečně jedinečný a individuální zážitek, který byl navržen přímo pro vás a vaši cestovní skupinu, je tento zájezd určen právě vám! Při této 2,5hodinové pěší prohlídce Prahy máte vše pod kontrolou - kdo se prohlídky zúčastní, jaké části Prahy navštívíte a mnoho dalšího.

Prohlédnete si pouze oblasti, které vás zajímají, a váš průvodce vás bude obšťastňovat historkami o tom, co vidíte, a zároveň vám pomůže vyhnout se turistickým pastem a ukáže vám skryté klenoty Prahy, které byste jinak možná přehlédli. Průvodci této prohlídky jsou ti nejlepší z nejlepších a jsou odborníky na pražskou historii a kulturu. Tato prohlídka na míru vám pomůže vytěžit z vaší cesty maximum tím, že vás posadí na sedadlo řidiče, abyste zažili skutečně nezapomenutelný zážitek.

Nejlepší prohlídky jen mimo Prahu

Pokud jste ve městě déle než jen pár dní, možná byste se chtěli dostat na chvíli mimo město! Z Prahy si můžete vybrat ze spousty možností jednodenních výletů, ale jejich plánování může být obtížné, pokud nevíte, co hledat nebo jak si je sami objednat. Naštěstí existuje několik skvělých výletů, které můžete podniknout, pokud se vám do plánování výletů na vlastní pěst nechce.

Tady jsou některé z nejlepších výletů mimo Prahu, které můžete vyzkoušet:

Pro ty z vás, kteří to nevědí, Terezín byl za druhé světové války největším koncentračním táborem v České republice. I když není tak známý jako místa jako Osvětim, tisíce Židů zde našly svou smrt a přesto významně ovlivnil dějiny střední Evropy.

Na této pětihodinové prohlídce navštívíte Terezín a seznámíte se s historií samotného města - od 18. století, kdy bylo postaveno jako strategická pevnost, přes druhou světovou válku, kdy z něj nacisté udělali židovské ghetto, až nakonec po dnešek, kdy stojí jako památník a připomínka zvěrstev, která byla páchána na židovském národě. Navštívíte jak samotnou pevnost, tak Muzeum ghetta, které původně sloužilo jako městská škola.

Tato prohlídka vám pomůže pochopit celý dosah nacistické okupace Evropy a uvědomit si její dopad na celý evropský kontinent. Vstupné na tuto prohlídku zahrnuje vyzvednutí a odvoz z vašeho pražského ubytování, dopravu do Terezína a zpět, vstup do areálu a odborného průvodce. Jen upozorňujeme, že v ceně není zahrnut oběd a spropitné!

Klikněte si na informace o prohlídce

Na tento celodenní výlet do Kutné Hory jen tak nezapomenete. Kutná Hora přitahuje návštěvníky z celého světa, kteří se přijíždějí podívat do Sedlecké kostnice, nechvalně proslulého kostelíka. To však není vše, čím je Kutná Hora proslulá.

Na této prohlídce samozřejmě uvidíte Sedleckou kostnici, kapli vyzdobenou více než 40 000 lidskými kostmi. Budete si moci prohlédnout i další významné historické stavby, jako je chrám svaté Barbory, hrad Hrádek, Vlašský dvůr, nejstarší cisterciácký klášter v Čechách a mnoho dalšího.

Ačkoli je Kutná Hora menší než Praha, její historie je obrovská. Poznejte, jakou roli sehrála v 15. století v husitských válkách, a přesvědčte se na vlastní oči, proč si několik českých králů vybralo za své sídlo právě tento hrad, a ne Prahu. Toto bohaté město bylo také místem těžby stříbra, které bylo kdysi tvrdou měnou střední Evropy.

Do 7-8hodinového výletu se vejde spousta historie a procházek, takže se nezapomeňte dostavit odpočatí a obutí! Vstupné na tuto prohlídku zahrnuje také vstupné do Sedlecké kostnice a kostela svaté Barbory.

Další nenáročný celodenní výlet z Prahy, 10hodinový výlet, stojí za to, pokud chcete objevovat krásy a historii venkovských měst jižních Čech.

První zastávkou tohoto výletu je malebné město Český Krumlov, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, které by neměl vynechat žádný návštěvník České republiky. Český Krumlov, schovaný v zákrutu řeky Vltavy, se pyšní více než 300 historickými budovami spolu s krásným zámkem, který dominuje centru spolu s chrámem svatého Víta. V této části zájezdu navštívíte historické centrum města a prohlédnete si zámek, poté poobědváte (v ceně zájezdu!) v historické restauraci a pivovaru.

Poté budete pokračovat do malebného městečka České Budějovice, kde si prohlédnete centrum města a strávíte nějaký čas obdivováním renesančních a barokních staveb, kterými je tento region tak proslulý. Dozvíte se také o Černé věži, která je dominantou centra a hrála důležitou roli v historii města.

Po celodenním poznávání a seznamování se s historií jižních Čech se soukromou dopravou vrátíte do Prahy. Vstupné na tento zájezd zahrnuje oběd, dopravu a vstup do krumlovského zámku.

Klikněte pro informace o zájezdu

Tento 9,5hodinový zájezd navštíví další z nejoblíbenějších destinací v České republice, historické lázeňské město Karlovy Vary ze 14. století.

Prozkoumejte centrum města a poté se vydejte do Vřídla, kde si prohlédnete jeden z 12 přírodních minerálních pramenů ve městě. Tento konkrétní horký pramen bude kvůli tlaku chrlit vodu až do výšky 12 metrů! Než se vydáte do sklárny Moser, která je v provozu již více než 160 let, ochutnejte přírodní minerální vodu. Před obědem obdivujte rozmanitost výrobků a vzorů z křišťálového skla (možná si i koupíte nějaké dárky nebo suvenýry!) a pak se soukromou dopravou v rámci zájezdu vydejte zpět do Prahy.

Vstupné na tento zájezd zahrnuje dopravu, vyzvednutí a odvoz z hotelu v Praze, oběd a vstupné do památek v Karlových Varech.

Klikněte pro informace o zájezdu

Pro ty z vás, kteří chtějí vyrazit ven a poznat českou přírodu, je tento výlet ideální! Tento zájezd pro malé skupiny s maximálním počtem 8 osob se rychle obsazuje, proto si ho nezapomeňte naplánovat předem.

Na tomto jednodenním zájezdu navštívíte Národní park České Švýcarsko, který se nachází několik hodin severně od Prahy v České republice (nikoli ve Švýcarsku). Uvidíte Pravčickou bránu, největší pískovcovou skalní bránu v Evropě, projdete se po Basteiově mostě, vydáte se na pěší túru nádhernou přírodou parku a navštívíte i některá místa natáčení filmu Letopisy Narnie. Během výletu se také pokocháte výhledy na Německo a Edmundovu soutěsku, kaňon řeky Kamenice. Tohle je další výlet, na který si nebudete chtít zapomenout fotoaparát!

České Švýcarsko je jako z pohádky a vy si budete chtít jeho návštěvu co nejlépe užít, a jak jinak než s místním průvodcem, který vás navíc vezme na oběd ochutnat místní jídlo a pivo?

Vstupné na výlet zahrnuje odborného průvodce, vstup do parku, láhev vody a dopravu. Poznámka: cena oběda a piva není zahrnuta v ceně!

Tento čtyřhodinový pěší výlet je jen na skok od Prahy.

Vychutnejte si prohlídku hradu Karlštejn ze 14. století, jednoho z nejnavštěvovanějších gotických hradů, a poznejte historii jeho založení císařem Karlem IV. Spolu s hradem si prohlédnete i další pamětihodnosti města, jako je Velká věž na vrcholu kopce, a poté se vydáte dolů k Mariánské věži, Císařskému paláci, Studniční věži a purkrabství.

Tato prohlídka zahrnuje dopravu, odborného průvodce a vstupné na hrad Karlštejn.

Tento 11hodinový zájezd vás zavede přes hranice do německých Drážďan. Pro ty z vás, kteří to nevědí, Drážďany byly během bombardovacích kampaní za 2. světové války Spojenci téměř zcela zničeny, takže toto německé město má bohatou kulturní historii a je krásně zrekonstruované.

Poznejte historii města od dob, kdy bylo pouhou rybářskou vesnicí, přes 18. století, kdy se stalo uměleckým hlavním městem Saska, přes válečné období až po současnost. Během této prohlídky navštívíte několik historických památek, například přestavěné muzeum Zwinger (známé také jako "německý Louvre"), galerii Albertinum, kostely Hofkirche a Frauenkirche, operu Semperoper a další.

Váš průvodce vám také poskytne dostatek volného času, abyste mohli sami vyrazit na nákupy a prohlídku města. Vždyť spousta Čechů míří za nákupy přes hranice do Drážďan! Drážďany mají jednu z nejbohatších a nejzajímavějších historií ve střední Evropě, takže si tento zájezd nenechte ujít a objevte ji na vlastní oči.

Vstupné na tento zájezd zahrnuje dopravu spolu s vyzvednutím a odvozem z ubytování a vašeho odborného průvodce. Vstupné do muzeí a oběd nejsou zahrnuty.

Klikněte pro informace o zájezdu

Jak vidíte, existuje spousta zájezdů do Prahy, které můžete využít - ať už chcete zůstat ve městě, nebo prozkoumat venkov během jednodenního výletu. Všechny tyto památky a veškerá historie mohou být pro vás samotné zdrcující, proto je dobré nechat si občas pomoci průvodcem, abyste měli jistotu, že se během své cesty do České republiky dozvíte co nejvíce. Díky odborným průvodcům a nepřebernému množství možností si v tomto seznamu určitě najdete zájezd, který bude vyhovovat vašim potřebám. Takže neztrácejte čas - vyrazte a začněte objevovat!

  • Hledáte hotel nebo hostel? Zde je náš průvodce nejlepšími místy k ubytování v Praze!
  • Seznam základních míst, která stojí za to navštívit, a památek, které stojí za to vidět v Praze!
  • Podívejte se na našeho průvodce jak se v Praze dostat mimo vyšlapané cesty!
  • Zažijte noční párty s naším průvodcem po nočním životě v Praze!
  • Užijte si úžasné jídlo v těchto skvělých pražských restauracích!
  • Nakonec náš průvodce v jakém ročním období navštívit Prahu a Českou republiku!

Doufáme, že jsme vám pomohli najít ten správný zájezd do Prahy. Pokud si vyberete některý z těchto skvělých balíčků zážitků, dejte nám prosím vědět v komentářích níže. Rádi od vás všechny uslyšíme zpětnou vazbu! Jako vždy vám přejeme šťastnou cestu a uvidíme se na cestách (nebo v Praze)!

Zdroje: https://www.justapack.com/prague-tours-best-tours-in-prague/ , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář