v

Praha je nová Praha. Zatímco ostatní znovuzrozená středoevropská a východoevropská města se prohlašují za novou žhavou destinaci, česká metropole nikdy nevyšla z módy. Ponořit se do její pohádkové architektury zůstává základem a nyní je vznikající energie vzrušujících vnitřních čtvrtí jediným důvodem, který potřebujete k první nebo opakované návštěvě. Zde je několik tipů, jak si cestu do tohoto krásného města co nejlépe užít.

Tak neobvykle krátký časový úsek si žádá neortodoxní přístup. Nezapomeňte si přibalit pohodlnou obuv odolnou proti dláždění. Vystupte na stanici metra Můstek (výstup Václavské náměstí) a podívejte se nahoru na Václavské náměstí k Národnímu muzeu, než odbočíte dolů Na můstku. Na Rytířské odbočte doprava a u Stavovského divadla doleva. Po Železné dojdete k orloji a na Staroměstské náměstí. Všimněte si kostela Panny Marie před Týnem a poté opusťte náměstí jeho levým horním (severozápadním) rohem, přičemž minete rodný dům Franze Kafky. Projděte Starým židovským hřbitovem. Vydejte se přes nepřeplněný Mánesův most a obdivujte sousední, obvykle velmi přeplněný Karlův most. Zastavte se ve Valdštejnské zahradě a pak se vydejte k zámku. Za hradem se vydejte po Nerudově ulici dolů a v kavárně U Zavěšenýho kafe se posilněte - pivem nebo kávou, jak je libo.

Pokračujte dolů na Malostranské náměstí a okružní jízdou projděte jižní Malou Stranu. Vydejte se přes Maltézské náměstí, kolem Lennonovy zdi a možná navštivte Muzeum Kampa, věnované středoevropskému umění 20. století a současnému umění. Vraťte se po svých stopách na sever a přes Karlův most se vraťte na Staroměstské náměstí. Po Celetné dojděte do Obecního domu na pozdně odpolední čaj.

Případně přejděte most Legií na jihu ostrova Kampa a posaďte se do Café Louvre. Na večer si vyberte hospodu - třeba Baráčnickou rychtu nebo Pivovarský klub. Poté, co si do 18 hodin zaškrtnete alespoň osm pražských zajímavostí, dejte si nohy nahoru a dopřejte si zasloužený drink. Určitě si to zasloužíte.

Pokud víte, že máte dva dny, můžete zvolit pomalejší tempo. Tentokrát začněte na Pražském hradě, kde strávíte několik hodin, a pak se vydejte na toulky z kopce podél Nerudovy ulice. Vydejte se pod Karlův most (vpravo z Mostecké na Lázeňské, vlevo do Saské a dále v ulici U lužického). U Cihelny se zasmějte soše "Čůrající", než si dopřejete oplácaný oběd v Hergetově Cihelně. Vydejte se na sever, kde si prohlédněte Valdštejnskou zahradu, a pak přejděte řeku přes Mánesův most. Zastavte se na Starém židovském hřbitově a pak se vydejte přes Staroměstské náměstí do kubistické Grand Café Orient. Večer je jen na vás, na večeři, do hospody, do klubu nebo za kulturou.

Pokud můžete druhý den brzy ráno vstát, přejděte Karlův most a vydejte se na jih na ostrov Kampa. Pokud ne, nasedněte na tramvaj (6, 9, 12, 20, 22 nebo 23) na Újezd. Lanovkou vyjeďte na Petřín a pěšky dojděte ke Strahovskému klášteru.

Odpoledne se vydejte na Václavské náměstí. Prohlédněte si nedaleké památky - památník Jana Palacha, sochu Václava, pasáž Lucerna a kubistickou lampu - a pak se vraťte zpět na Staré Město na nákupy suvenýrů.

Navečeřte se v asijsko-fusion restauraci Angel a ochutnejte koktejly v Bar & Books nebo Čili, než se vydáte do legendárního Roxy nebo M1 Lounge. Tramvají 1, 3 nebo 5 se vydejte na sever přes řeku do Holešovic do Cross Clubu nebo Sasazu, záleží na vašem vkusu a náladě.

Zdroje: https://www.lonelyplanet.com/articles/prague-itineraries-one-day-and-two-days-in-the-city , Unsplash.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář